Kurtka puchowa w mieście – wady i zalety

Z pewnością kurtka puchowa to dobre rozwiązanie na zimę, które pozwala za skuteczną ochronę przed bardzo niską temperaturą. Należy jednak być świadomym, że kurtki puchowe tak samo, jak inne rodzaje kurtek mają swoje ograniczenia. Kiedy puch znajdzie zastosowanie w mieście? Kiedy warto sięgnąć po puch syntetyczny?

Puch – efektywne wypełnienie kurtki

Kurtki puchowe damskie i męskie z wysokiej jakości wypełnieniem to dobry wybór dla wszystkich tych, którzy chcą mieć kurtkę cienką i estetyczną, ale zapewniającą skuteczną ochronę przed niskimi temperaturami. Wybierając model z puchem gęsim lub kaczym z niewielką ilością pierza można mieć pewność, że mimo niskich temperatur będziemy czuć komfort termiczny.

Należy jednak mieć na uwadze, że naturalny puch gęsi lub kaczy ma swoje ograniczenia. Główną wadą tego wypełnienia jest jego bardzo duża podatność na zniszczenia w wyniku kontaktu z wilgocią. Raz zamoknięta męska lub damska kurtka puchowa nigdy nie odzyska swoich właściwości. Zagrożenie na kontakt z wilgocią jest szczególnie wysokie w miastach.

Ochrona kurtki przed wilgocią – jak to zrobić?

Ostatnie zimy, szczególnie na terenach zabudowanych, zamiast opadów śniegu gwarantują opady deszczu, które mogą z łatwością zniszczyć kurtkę puchową. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać model z odpowiednią membraną, która uchroni naturalny puch przed delikatnym zimowym deszczem. Niestety zmniejszy to oddychalność materiału. Alternatywą są mniej efektywne modele z puchem syntetycznym, które mimo zamoknięcia nie tracą właściwości izolacyjnych.

Sprawdź: sklep z kurtkami puchowymi