Z czego powinna być wykonana idealna kurtka zimowa?

Podczas szukania i wybierania idealnej kurtki damskiej na zimę należy zwrócić uwagę na szereg zróżnicowanych aspektów. Kryteria wyboru w tym przypadku zwykle są dokładnie takie same. Kobiety, które przeglądają te wszystkie kraciaste płaszczyki, eleganckie parki i kurtki puchowe damskie w sklepach, zawsze w pierwszej kolejności zwracają uwagę na ich wygląd, a później zaglądają do wypełnienia kurtki, by sprawdzić, czy będzie ona ciepła. Na sam koniec próbują jeszcze dopasować odzież do swojej figury, aby korzystnie na nią wpłynąć. Tym samym zapominają niestety o jeszcze jednym bardzo ważnym aspekcie. Pomijają ocenę materiału wierzchniego kurtki. A on przecież też ma bardzo duży wpływ na ostateczną jakość odzieży.

Można bowiem wybrać przepięknie prezentującą się modną kurteczkę, która zostanie wypełniona idealnie grubą i wyjątkowo ciepłą tkaniną, a i tak nie spełni ona swoich podstawowych i kluczowych funkcji, jeżeli okaże się, że wykonano ją z kiepskiego i niskojakościowego materiału wierzchniego. Ten aspekt trzeba sprawdzić. Materiał wierzchni stosowany w kurtkach zimowych musi spełniać bardzo ważne funkcje. Powinien być tworzywem oddychającym. Musi zapewniać ciału dostęp do powietrza, aby go nie przegrzewać, ale jednocześnie chronić je przed mrozem. Istotną dla niego cechą jest również wodoodporność.

Zimą bezustannie dochodzi przecież zarówno do opadów śniegu, jak i opadów deszczu, pod wpływem których kurtki puchowe damskie nie powinny się niszczyć. Jeżeli bowiem zaczęłyby przemakać, stałyby się ciężkie i niekomfortowe w noszeniu. Szybciej też uległyby trwałym zniszczeniom, przez co już po jednym sezonie nadawałyby się wyłącznie do wyrzucenia. Warto więc sprawdzić, czy materiał wierzchni wybranej kurtki rzeczywiście charakteryzuje się wspomnianymi cechami, aby na tej podstawie ocenić, czy zdoła on spełniać podstawowe dla niego funkcje. Istnieją pewne uniwersalne rozwiązania pod tym względem, które niemalże zawsze tak samo dobrze się sprawdzają. Świetnie kurtki tworzy się m.in. z mieszanki poliestru i bawełny. Poliester czasami zastępowany jest poliamidem.